Jaki stetoskop weterynaryjny wybrać?

BLOG

Odpowiedni stetoskop dla lekarza weterynarii to naprawdę podstawa. Dobrze dobrany sprzęt przecież w znacznym stopniu poprawia jakość pracy i sprawia, że wykonywanie obowiązków jest w pełni możliwe i przy okazji przynosi korzyści. Dzięki niemu wykryć można niektóre choroby i zadecydować o dalszym leczeniu zwierząt. Przyznać jednak trzeba, że wybór stetoskopów jest naprawdę spory. Dlatego i Państwa zachęcamy do zapoznania się z modelami stetoskopów weterynaryjnych. Z całą pewnością wybiorą Państwo coś dla siebie.

Jaki stetoskop dla lekarza weterynarii będzie najlepszym wyborem?

Wybierając odpowiedni stetoskop, z całą pewnością warto wziąć pod uwagę bardzo wiele różnych kwestii. Przede wszystkim, czy ma to być stetoskop typowo specjalistyczny, czy sprzęt używany do codziennej pracy? Wbrew pozorom ma to naprawdę spore znaczenie. Stetoskopy, które wykorzystywane są w specjalistycznych badaniach czy podczas operacji, z reguły są jeszcze dokładniejsze. Na całe szczęście spory wybór pozwala ocenić, który model będzie najbardziej odpowiedni w danym momencie.

Na pewno warto zwrócić szczególną uwagę na weterynaryjny stetoskop WIFI Ekuore Premium. Jest to jeden z najdokładniejszych modeli, jaki został kiedykolwiek wyprodukowany. Tym samym sprawdza się nawet podczas skomplikowanej diagnostyki, gdy liczy się wyjątkowa precyzja. Zestaw łączy się za pośrednictwem WIFI ze smartfonem oraz tabletem, a w środku znajduje się głośnik Sony oraz słuchawki JVC, co znacząco ułatwia pracę. Ten zestaw jest także idealny dla studentów ostatnich lat weterynarii, którzy dzięki temu mają szansę nabrać nieco praktyki. Istnieje bowiem wiele sposobów użycia tego stetoskopu. Przede wszystkim przy jego pomocy można nagrywać i później wizualizować usłyszany oddech, co pomoże w jeszcze lepszym stopniu diagnozować pacjenta. Stetoskop umożliwi także właścicielowi zwierzęcia wspólne odsłuchanie oddechu i bicia jego serca, dzięki możliwości podłączenia do głośnika lub innego sprzętu elektronicznego. Dzięki temu jest to w tej chwili jeden z najlepszych stetoskopów dla lekarzy weterynarii.

Jaki stetoskop dla lekarza weterynarii sprawdzi się podczas codziennej pracy?

Często jednak zdarza się tak, że specjalistyczny stetoskop nie jest konieczny podczas wykonywania codziennej pracy. W takim przypadku Państwu na pewno sprawdzi się stetoskop internistyczny, który oczywiście spełnia wszystkie swoje podstawowe funkcje. Jest to model klasyczny, który służy do osłuchiwania pacjenta w zakresie podstawowym. Często jednak jest to wystarczające, aby móc ocenić jego oddech oraz bicie serca. Jest to bowiem sprzęt, którym lekarze weterynarii posługują się na co dzień, podczas podstawowego badania oraz diagnostyki zwierzęcia. Zaznaczyć trzeba także, że w wielu przypadkach jest to zdecydowanie wystarczające, aby móc postawić trafną diagnozę i leczyć zwierzę.