Karmienie psa – pies york żywienie

york żywienie

Artykuł napisany został, ponieważ użytkowników interesowało karmienie yorków. Jednak polecam przeczytać artykuł również jeżeli posiadasz inną rasę psa. Yorkshire terrier jak każdy pies rasowy, wymagają specjalnego menu, by móc cieszyć się zdrową sierścią i energią. Dlatego warto, biorąc do siebie psa, dowiedzieć się od poprzedniego właściciela, czym był on karmiony. Jeśli taka dieta odpowiada nam (i możliwościom finansowym), wówczas warto nie zmieniać nawyków żywieniowych pupila. Jeśli jednak chcemy to uczynić, postawmy sobie pytanie, czy chcemy karmić psa za pomocą gotowych karm, czy jednak wolimy samodzielnie przygotowywać mu posiłki, co będzie być może tańsze, ale będzie wymagało również odpowiedniego doboru poszczególnych składników.

karmienie yorków
Karmienie yorków – Zdjęcie ze strony WIkipedia.org

Jeśli zdecydujemy się na żywienie yorka za pomocą gotowych karm, najlepiej kupować je w sklepach zoologicznych. Możemy nabyć karmę kierowaną do małych ras, a nawet taką, która została stworzona specjalnie z myślą o yorkach. Oczywiście szczenięta powinny otrzymywać pokarm przeznaczony dla juniorów. Odpowiednie dawki są zawsze podane przez producenta na opakowaniu.

York żywienie – ważne informacje

Gdy zdecydujemy się karmić pieska „domowym” pożywieniem, należy trzymać się kilku zasad, by mieć pewność, że zwierzątko otrzyma wszystko to, co jest potrzebne dla jego zdrowia. Jeśli mamy do wykarmienia szczeniaczka, musimy wziąć pod uwagę to, że ma on dużo większe zapotrzebowanie na białka, tłuszcze i węglowodany, niż w przypadku psów dorosłych. Dlatego jednym z głównych składników diety powinno być mięso, i to już od pierwszych miesięcy życia yorka. Rasa ta może być śmiało karmiona wieloma rodzajami mięsa – najlepiej drobiowym (należy unikać nadmiaru drobiu), wołowiną, jagnięciną lub cielęciną. Wartościowym źródłem tych składników odżywczych są również ryby, które również warto serwować tym małym czworonogom.

karmienie psa
Karmienie psa – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Mięso należy odpowiednio przyrządzać. Powinno być ono drobno posiekane i np. zmieszane z ryżem. Potrawy należy urozmaicać również tłuszczem roślinnym (niezbędnym do rozwoju zwierzęcia) oraz warzywami. Warzywa mogą być tarte lub drobno posiekane. Wśród nich powinna znajdować się marchewka, seler i pietruszka. Unikać należy natomiast warzyw wzdymających, takich jak fasola, groch czy kapusta.

Za pośrednictwem tego artykułu powinieneś zapoznać się z zapytaniem: york żywienie, karmienie yorków, karmienie psa. Mam nadzieję, że artykuł był niezły i zostawisz stosowny komentarz do newsa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *