Psy yorki pielęgnacja

yorki pielęgnacja

Interesuje Ciebie pielęgnacja psa yorkshire terrier? Yorki są pod tym względem troszkę kłopotliwe. Odpowiednią pielęgnację Yorków należy rozpocząć już w wieku szczenięcym – ich futro rośnie bowiem średnio 1 cm na miesiąc. Ponadto we właściwy sposób należy dbać o uszy, zęby i pazurki. Każdy właściciel tego małego czworonoga powinien posiadać wyprawkę składającą się z: szamponu, grzebienia lub szczotki, gumeczek do kucyków, olejków oraz balsamów.

yorkshire terrier pielęgnacja
York pies pielęgnacja – źródło obrazka Wikipedia.org

Jednym z podstawowych zabiegów, jakie należy stosować na Yorkach są kąpiele, które warto zacząć już od trzeciego miesiąca życia pieska. Pierwsze kąpiele można przeprowadzać nawet w umywalce. Zabieg ten należy stosować regularnie – sierść szybko się przetłuszcza oraz przyciąga do siebie kurz i inne zanieczyszczenia. Należy uważać na to, by woda nie dostawała się do uszu.

Yorkshire terrier pielęgnacja

Po kąpieli nadchodzi czas na czesanie pieska. Warto czesać zwierzątko, susząc jego futerko suszarką i wcierając w nie specjalny balsam do sierści yorków. Nieczesane futro filcuje się, a wówczas niezbędne staje się strzyżenie. Do czesania najlepiej stosować szczotkę metalową. Futro należy jednak czesać częściej niż po kąpieli, najlepiej każdego dnia – włączając w to sierść zbieraną do kucyków.

Nie można bagatelizować także odpowiedniej pielęgnacji uszu Yorków. Podstawowym zabiegiem jest tu usuwanie pęsetą włosków, które wrastają w środek ucha. Mogą one bowiem doprowadzić do infekcji tego narządu. Dobrze jest też strzyc końce uszu do wysokości 1/3 małżowiny.

yorki miniaturki pielęgnacja
Yorki miniaturki pielęgnacja – źródło obrazka PublicDomainPictures.net

Yorki pielęgnacja

Należy pamiętać również o regularnej pielęgnacji pazurków, którą należy przeprowadzać raz na kilka dni. Wówczas wystarczy użyć pilniczka, za pomocą którego nadaje się odpowiednią długość oraz kształt. Jeśli zbyt długo będzie się zwlekać z tą czynnością, wówczas trzeba będzie użyć specjalnych cążek, a to będzie już dla pieska nieprzyjemne.

Trochę uwagi należy też poświęcić zębom i oczom Yorka. Psy te mają tendencję do kamienia nazębnego, dlatego warto podawać specjalne kości czyszczące zęby oraz pasty. Z kolei oczy należy raz dziennie przemywać wacikiem nasączonym przegotowaną wodą. Gdy wystąpi zaczerwienienie lub łzawienie, warto udać się do weterynarza.

Za pośrednictwem tego artykułu powinieneś zapoznać się z zapytaniem: yorki pielęgnacja, yorkshire terrier pielęgnacja, york pielęgnacja, yorki miniaturki pielęgnacja, york pies pielęgnacja. Mam nadzieję, że artykuł był niezły i zostawisz stosowny komentarz do newsa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *