Yorkshire Terrier charakterystyka rasy

york pies charakter

Interesuje Ciebie charakterystyka rasy yorkshire terrier? Chcesz poznać charakter i wychowanie psa? Krążą opinie, że yorki to psy o niezbyt przyjemnym charakterze – rozpieszczone, złośliwe, domagające się uwagi oraz rozszczekane. Owszem, taka sytuacja może mieć miejsce, ale tylko wtedy, gdy tak właśnie właściciel wychowa sobie pieska. Tak naprawdę bowiem york ma charakter prawdziwego terriera (jest to przecież yorkshire terrier), a więc, mimo swoich niewielkich rozmiarów, jest to pies z ogromnym temperamentem oraz wyjątkowo lojalny wobec swego właściciela, do którego czuje się niezwykle przywiązany. Niech nikogo nie zmylą kolorowe kokardki i kubraczki wkładane tak często na tych czworonogów – yorki są dzielne i nie mniej ambitne. Wychowanie yorków nie jest proste. Jednak systematyczna praca przyniesie efekt.

yorkshire terrier charakterystyka rasy
Yorki wychowanie – źródło obrazka Pixabay.com

Aby odpowiednio wychować sobie yorka – tak, by nie był on rozpieszczony, a przez to znudzony, namolny i złośliwy – należy zapewnić mu dużo ruchu, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Jest to bowiem rasa o ogromnej, wręcz niespożytej energii i całodzienne siedzenie na kanapie z pewnością nie jest domeną tego czworonożnego przyjaciela. Z tym też wiąże się ogromna potrzeba kontaktu z człowiekiem.

yorki wychowanie i charakter

Przedstawiciele tej rasy są bardzo towarzyscy, a brak zainteresowania ze strony człowieka jest dość źle znoszony przez pieska. Dlatego też nie poleca się hodowania yorka w domach, które całymi dniami stoją puste. Jest to natomiast doskonały przyjaciel dla dzieci i osób starszych. Trzymając jednak yorka z dziećmi, zachowajmy czujność. Dzieci podczas zabawy mogą skrzywdzić delikatnego pieska, dla którego wszelkie, nawet najmniejsze urazy, mogą okazać się naprawdę poważne.

yorki wychowanie
Yorkshire terrier charakterystyka rasy – źródło obrazka Wikipedia.org

Wśród cech yorków warto wspomnieć też o ich ogromnej błyskotliwości i inteligencji. Łatwo można nauczyć takiego pieska wykonywania rożnych drobnych sztuczek i poleceń, oczywiście zawsze nagradzając jakimś smakołykiem swojego posłusznego pupila. Hodując yorka, należy mieć na uwadze, że w jego żyłach płynie myśliwska krew, na pewno więc pojawią się sytuacje, w których nawet najbardziej potulny przedstawiciel tej rasy pokaże, że jest niezależny, uparty, spostrzegawczy, pełny temperamentu, a nawet zadziorny, i to w stosunku do większych psów.

Za pośrednictwem tego artykułu powinieneś zapoznać się z zapytaniem: york pies charakter, yorkshire terrier charakterystyka rasy, york charakter, yorki wychowanie. Mam nadzieję, że artykuł był niezły i zostawisz stosowny komentarz do newsa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *